Dzieci z gminy Łopuszno obchodziły swoje święto w niedzielę 04 czerwca 2017 r.  Uroczyste obchody  tego radosnego  święta  zaczęły się od serdecznych życzeń złożonych przez Panią Wójt Irenę Marcisz i Radnego Powiatowego pana Krzysztofa Smolarczyka.
Wójt Gminy, Gminny Ośrodek Sportowo – Wypoczynkowy i Gminny Ośrodek Kultury w Łopusznie zorganizowali dla nich wiele atrakcji. 
Były kolorowe zjeżdżalnie, trampolina, basen z piłeczkami, eurobangee, dmuchańce, malowanie twarzy,  balonowe zoo.  Program artystyczny, stoiska i kąciki zabaw przygotowane przez ART SMILE były bezpłatne dzięki dofinansowaniu Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych  w Łopusznie. Ponadto,  na płycie boiska odbywały się w  trakcie trwania imprezy  różne zawody sportowo-rekreacyjne przygotowane przez  nauczycieli  z  Zespołu Szkół im. Jana  Pawła  II.  Dzieci mogły do woli biegać i skakać pod okiem rodziców i organizatorów. Dla każdego uczestnika festynu  organizatorzy przygotowali drobne upominki. 
Dzięki uprzejmości Ochotniczej Straży Pożarnej w Łopusznie dzieci mogły obejrzeć wóz strażacki i jego wyposażenie. Dla najmłodszych nieodpłatnie pan Marcin Fornalski z firmy BHP Team udzielała instruktarzu udzielania pierwszej pomocy. 
Bardzo ciekawą atrakcją okazało się stoisko z Zespołu Szkół nr 5 w Łopusznie, przy którym uczennice wraz z opiekunem panią  Magdą Rowińską malowały twarze i włosy dzieci.  
Dużym zainteresowaniem  uczestników pikniku zarówno dzieci jak ich rodziców cieszył się  pokaz karate przygotowany prze zawodników Klubu Karate Morawica prowadzonym przez pana Andrzeja Horna.  
Na scenie od godz. 15.00  trwały prezentacje wokalne i taneczne dzieci ze Żłobka Gminnego  i ze szkół z terenu gminy Łopuszno- Dobrzeszów, Sarbice, Lasocin a także zaprezentowali się uczestnicy warsztatów terapii zajęciowej z Fanisławic. Przedszkolaki z ZS Gnieździska,  przedstawiły spektakl pt. „Złota rybka” i „Baśń o ziemnych ludkach”, która to baśń zdobyła pierwsze miejsce w konkursie teatralnym pod hasłem „Wiosna, ach to ty” w Piekoszowie.  Ponadto wychowankowie pani Iwony Wisznarewskiej z kl. III c  z ZS im . Jana Pawła II w Łopusznie  zaprezentowali piękne wykonanie krakowiaka, którego choreografię opracowała pani Małgorzata Soboń – pracownik GOK.    
Po raz pierwszy miał miejsce pokaz mody dziecięcej. Małe  modelki i modele prezentowali się w strojach udostępnionych  przez łopuszańskie sklepy odzieżowe – Be Acive- B. Picheta, Saba – Ciepielewska, Kubuś- J. Petrus, Kuferek- A, Perz.  Nastąpiło także wręczenie nagród laureatom Gminnego  Konkursu Recytatorskiego poezji Marii Konopnickiej, organizowanego w maju przez Gminny Ośrodek Kultury w Łopusznie.  
Dla najmłodszych dzieci przygotowane były różne animacje prowadzone przez klauna Harego i Trolla, którzy na scenie bawili  i zapraszali do różnych gier, zabaw  i konkursów. Oczywiście nie obyło się bez  ogromnych  baniek  mydlanych. Dzięki sponsorom dzieci zostały obdarowane słodkościami.

Justyna Marszalik