Dwudniowe Impresje Łopuszańskie odbyły się w dniach 22-23 lipca 2017 r. na terenie Gminnego Ośrodka Sportowo-Wypoczynkowego w Łopusznie.

Imprezę zainaugurował punktualnie o godzinie 15.00 rajd rowerowy „Rowerem przez gminę", w którym udział wzięło ponad 100 uczestników w tym Wójt Gminy Łopuszno Pani Irena Marcisz. Uczestnikami rajdu byli również pracownicy Urzędu Gminy w Łopusznie
i pracownicy podległych jednostek oraz mieszkańcy Gminy Łopuszno. W tym roku wyznaczona trasa przebiegała następująco:

 Start GOSW – Barycz – Antonielów – Żabieniec – Jedle – Łopuszno – GOSW

Po pokonaniu pierwszego odcinka rowerzyści odpoczywali przy ognisku, zorganizowanym przy altanie na Żabieńcu, gdzie każdy uczestnik otrzymał pieczoną kiełbaskę i kaszankę oraz wodę. 

Najstarsza 61 letnia i najmłodszy uczestnik rajdu, który miał niespełna 7 miesięcy oraz troje uczestników, którzy jako pierwsi przekroczyli linie mety zostali nagrodzeni przez Wójta Gminy Łopuszno Panią Irenę Marcisz pamiątkowymi szklanymi statuetkami. Ponadto dla każdego uczestnika był zapewniony pamiątkowy buton.

Sponsorami rajdu byli kierownicy jednostek:

- Kierownik Gminnego Ośrodka Sportowo-Wypoczynkowego Pan Sławomir Stelmaszczyk

- Kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej - Pan Mariusz Łuszczyński

- Dyrektor Żłobka Gminnego Pani Ewelina Bernat.

Ponadto w sobotę o godzinie 16.00 odbył się niezwykle emocjonujący mecz piłki nożnej Oldboy Łopuszno – Kielce. Na płycie bocznego boiska od godz. 17.00 miały miejsce Gminne Zawody Gaśniczo-Pożarnicze, które przyciągnęły liczną widownie. W zawodach tych rywalizowały wszystkie jednostki strażackie z Gminy Łopuszno. Najlepsza okazała się jednostka z Sarbic Pierwszych, zajmując tym samym I miejsce.

W godzinach 14.00-17.00 na terenie Ośrodka znajdował się Ambulans do poboru krwi, dzięki któremu mieszkańcy naszej Gminy mieli okazję wspierać Akcje Honorowego Oddawania Krwi - „Krew darem Życia”.   

W tym dniu przygotowano także pokaz bokserski zaprezentowany przez SK KICKBOXING KIELCE. Klub ten został założony we wrześniu 2005 roku przez Marka Sobonia. Kielczanin Marek Soboń to były reprezentant Polski w kick-boxingu, medalista Mistrzostw Polski i Pucharów Świata.

W dalszej części sobotniego wieczoru gościliśmy niezwykłych artystów wśród których byli: gwiazda wieczoru - Halina Benedyk i Marco Antonelli, zespoły Kiss of Death oraz Jagoda. Spotkanie w tym dniu zwieńczyła dyskoteka pod gwiazdami z DJ CLUBER.

Drugi dzień Impresji Łopuszańskich 2017 rozpoczął o godzinie 17.00 happening pt. ,,Przesłanie pokoju” zorganizowany przez nauczycieli i uczniów Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Łopusznie. W wydarzeniu tym wzięło udział ponad 300 dzieci, które wypuściło w gorę kilkaset biało-czerwonych balonów. W niebo pofrunęły też gołębie pokoju. Całość uświetniła przepiękna przemowa Wójta Gminy Łopuszno Pani Ireny Marcisz. Był to apel o pokój na świecie ,,[…]Nigdy więcej wojny.”

Część artystyczną rozpoczął występ dzieci z Gminnego Żłobka. Maluchy wraz z ,,ciociami” urzekły widownię nie tylko tańcem ale również pięknymi strojami. Kolejną małą artystką, która wystąpiła na scenie była Marysia Picheta w piosence ,,Chcę do Bodzia”. Uśmiech na twarzach widzów wywołała Rewia postaci bajkowych, podczas której dzieci prezentowały się w wybranych przez siebie strojach postaci z bajek. Bardzo dużym zaangażowaniem wykazała się Pani Małgorzata Soboń, która przygotowała przyszłych modeli do występu. Gminna Biblioteka Publiczna wraz z Gminnym Ośrodkiem Kultury przygotowała Konkurs Wiedzy o Gminie Łopuszno. W teście współzawodniczyły dwie drużyny ,,Czerwona” w składzie: Katarzyna Pniewska, Agnieszka Tkacz oraz Mariusz Łuszczyński. Przeciwnikami byli ,,Żółci”: Barbara Nalepa, Lucyna Paszowska i Zbigniew Bąk. Walkę, która była bardzo zacięta i pasjonująca  wygrała drużyna ,,Czerwona”. Podczas Impresji mieliśmy okazję gościć dziewczyny z My Way PDS w Kielcach. Katarzyna Busiek oraz Maja Wojtyś zaprezentowały niezwykle trudny ale piękny pokaz Pole Dance.

Nie lada atrakcją były Wybory Miss Ziemi Łopuszańskiej 2017. O tytuł najpiękniejszej mieszkanki naszej gminy rywalizowało sześć kandydatek. Decyzją jury Miss Ziemi Łopuszańskiej 2017 została Patrycja Kraskiewicz, Królową Impresji Łopuszańskich 2017 - Daria Palacz, V-ce Miss Ziemi Łopuszańskiej 2017 - Sandra Kruszewska, Miss Foto 2017 - Paulina Kokosińska, Miss Uśmiechu 2017 -  Angelika Witkowska oraz Miss Elegancji 2017 – Angelika Joszko. Zgromadzeni za najpiękniejszą uznali Darię Palacz, która otrzymała tytuł Miss Publiczności 2017. Choreografię dla dziewczyn przygotowała Pani Małgorzata Soboń. Dzięki hojności sponsorów uczestniczki otrzymała wiele atrakcyjnych nagród.

Drugi dzień Impresji Łopuszańskich uświetnił występ niezwykłej gwiazdy Eleny Rutkowskiej ,,Cygańskie czary”. Zespół przedstawił muzyczno-taneczne widowisko pełne cygańskiego temperamentu. Na zakończenie dnia pełnego atrakcji zaśpiewała gwiazda disco-polo ,,Karla”, która poderwała widownię do tańca.

Na mieszkańców Gminy Łopuszno czekało również wiele dodatkowych atrakcji t.j.: wesołe miasteczko dla najmłodszych, stoiska handlowe, fotobudka, pokazy sprzętu paralotniowego, miasteczko policyjne oraz stoiska lokalnych twórców rękodzieła artystycznego.

To niezwykłe wydarzenie nie miałyby miejsca gdyby nie hojność sponsorów. Serdecznie dziękujemy za okazane wsparcie finansowe oraz rzeczowe

1. Wójtowi Gminy Łopuszno Pani Irenie Marcisz

2. Zastępcy Wójta Gminy Łopuszno Panu Wiesławowi Gałce

3. Radnemu Powiatowemu Pani Krzysztofowi Smolarczykowi

4. Przewodniczącej Rady Gminy Pani Zdzisławie Zimnej

5. Radnej rady Gminy Pani Bożenie Sochackiej

6. Radnej rady Gminy Pani Barbarze Fras

7. Radnej rady Gminy Pani Danucie Łukasik

8. Radnemu Rady Gminy Panu Andrzejowi Cieślickiemu

9. F.H.U. Pomidzi Dance Club Bis

10. Bankowi Spółdzielczemu w Łopusznie

11. Pani Bożenie Pichecie - Sklep Be Active

12. Pani Izabeli Jedynak

13. Państwu Zofii i Grzegorzowi Puchała - sklep Polkar

14. Pani Małgorzacie Wnuk - Salon fryzjerski Margaret

15. Panu Pawłowi Wnukowi - sklep ACB Dom

16. Panu Sołtysowi Zbigniewowi Nowackiemu

17. Panu Sołtysowi Kaźmierzowi Sadowskiemu

18. Panu Romanowi Wódkowskiemu

19. Panu Andrzejowi Wódkowskiemu

20. Panu Wojciechowi Kwaśniakowi

21. Pani Dorocie Zasadzie

22. Panu Pawłowi Paszowskiemu

23. Panu Marcinowi Sztanderze

24. Pani Elżbiecie Sornat - Pizzeria ROZA

25. Panu Sołtysowi Jerzemu Domagale

26. Pani Jolancie Kozieł

27. Panu Michałowi Łuszczyńskiemu

28. Panu Leszkowi Macandrowi - firma Color Bud

29. Panu Michałowi Kryszczakowi

30. Panu Sołtysowi Aleksandrowi Drozdowskiemu

31. Firmie Ja Bis

32. Panu Aleksandrowi Kozakowi

33. Panu Kierownikowi Gminnego Ośrodka Zdrowia w Łopusznie Panu Dariuszowi Germanowi

34. Kierownikowi Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej Panu Mariuszowi Łuszczyńskiemu

35. Dyrektorowi Gminnego Żłobka w Łopusznie Pani Ewelinie Bernat

36. Kierownikowi Gminnego Ośrodka Sportowo-Wypoczynkowego w Łopusznie Panu Sławomirowi Stelmaszczykowi

37. Kierownikowi Zakładu Gospodarki Komunalnej Panu Jackowi Palaczowi

38. Panu Szczepanowi Błaszczykiewiczowi

39. Państwu Ewelinie i Andrzejowi Laskowskim - firma Szperaczek

40. Panu Cezaremu Królikowskiemu - firma Eko Trak

41. Panu Sołtysowi Aleksandrowi Mrozowi

42. Pani Apoloni Skrzypczyk

43. Pani Justynie Dudzińskiej - Szkoła Językowa FUTURE

44. Panu Mariuszowi Woś – firma Elektro Woś

45. Panu Adamowi Szymkiewiczowi – firma ADAG

46. Pani Beacie Wawrzeńczyk – Studio Urody Beata Wawrzeńczyk

47. Pani Renacie Popczyk - firma Jabłonex

48. Panu Tadeuszowi Piotrowskiemu - Tartak Tadeusz Piotrowski

49. Panu Sołtysowi Sławomirowi Pięcie

50. Kieleckiemu Centrum Kultury

51. Targom Kielce

52. Pani Izabeli Kowalczyk - firmie Art Deco

53. Pani Dianie Kowalczyk - Kosmetyka Profesjonalna Diana Kowalczyk

54. Państwu Justynie i Mariuszowi Petrus

55. Pani Agnieszce Świerczewskiej - Kwiaciarnia Aga

56. Pani Annie Perz - sklep Kuferek

57. Panu Michałowi Perz - Delikatesy Centrum

58. Pani Anicie Ziemnej

59. Pani Wioletcie Wódkowskiej-Tkacz – Salon Kosmetyczny

60. Państwu Annie i Michałowi Rudzińskim

61. Pani Katarzynie Kmicie - Restauracja Weranda

62. Państwu Karolinie i Mariuszowi Brelskim

63. Pani Lucynie Paszowkiej

64. Pani Marii Krajewskiej

65. Pani Sylwii Pichecie - Salon Kosmetyczny Laila Beauty

66. Panu Wojtkowi Pichecie - firma kamieniarska

67. Firmie Auto Medyk

68. Świętokrzyskiemu Stowarzyszeniu Paralotniowemu Bielik

69. Pani Paulinie Golańskiej

70. Państwu Katarzynie i Łukaszowi Uranek

71. Panu Witoldowi Szprochowi - Restauracja Markiz


Justyna Marszalik, Angelika Palacz