W dniu 24 marca 2018 r. w hali sportowej Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Łopusznie, odbyła się druga edycja Turnieju Sołectw w piłkę nożną o puchar Wójta Gminy Łopuszno. Turniej tradycyjnie otworzyła Pani Wójt Irena Marcisz,nie ukrywała, że liczy na zaciętą, ale jednocześnie zgodną z duchem fair play rywalizację.
W turniejowe szranki stanęło 5 drużyn reprezentujących swoje sołectwa: Eustachów, Ruda Zajączkowska, Gnieździska, Łopuszno, Grabownica.
Drużyny rywalizowały systemem każdy z każdym, rozgrywkom towarzyszyły duże emocje. W tegorocznym turnieju, zawodników do walki zagrzewały cheerleaderki z Gimnazjum i Szkoły Podstawowej z Łopuszna, z Gnieździsk i Młodzieżowej Rady Gminy Łopuszno, przygotowane przez Panią Małgorzatę Soboń i Wioletę Supernat. Po bardzo emocjonujących i zaciętych spotkaniach wyłoniono zwycięzców.
Najlepszy okazał się team z Eustachowa, na drugim miejscu podium uplasowała się drużyna z Rudy Zajączkowskiej, trzecie miejsce przypadło drużynie z Łopuszna.Trzy pierwsze zespoły otrzymały piękne puchary, dyplomy i pamiątkowe medale, ufundowane przez Wójta Gminy Łopuszno Panią Irenę Marcisz, każdy z uczestników otrzymał zaproszenie na spektakl kabaretowy, który odbędzie się 21 kwietnia w Kielcach, na który z inicjatywy Pani Wójt Ireny Marcisz zostanie zorganizowany wspólny wyjazd wszystkich zawodników.