Gminny Ośrodek Sportowo - Wypoczynkowy w Łopusznie 

ul. Włoszczowska 40
  26 - 070 Łopuszno 
tel./fax. 041/39 14 010, 600899244, 882189422 
e-mail: gosw-lopuszno@wp.pl 

www:  http://gosw-lopuszno.pl

Ośrodek stanowi nieodzowny element składowy pejzażu gminy Łopuszno. Wybudowano go w latach 1966-1970, wtedy to w ramach ogólnopolskiego konkursu "Boisko w każdej wsi" powstał obiekt mający ogólną powierzchnię 5,28 ha. W tym okresie powstało boisko do piłki nożnej, muszla koncertowa, zbiorniki wodne oraz 6 domków campingowych. Obiekt w późniejszych latach był sukcesywnie rozbudowywany.


Dzięki pozyskaniu przez gminę Łopuszno środków finansowych z Centralnego Funduszu Rozwoju Sportu i Turystyki wybudowano pawilon socjalny na 20 całorocznych miejsc noclegowych, dwa domki turystyczne, stadion z bieżnią lekkoatletyczną oraz skocznią do skoków w dal, boiska do piłki ręcznej, koszykówki i siatkówki. W latach osiemdziesiątych i dziewięćdziesiątych ubiegłego wieku Urząd Gminy wybudował basen kąpielowy oraz boisko do piłki plażowej. W tym okresie wybudowano również Dom Weselny, który cieszy się dużym zainteresowaniem wśród młodych ludzi planujących założenie rodziny.Aktualnie Gminny Ośrodek Sportowo Wypoczynkowy oferuje: 

  • wynajem Domu Weselnego 
  • noclegi w pokojach 2, 3, i 4-osobowych oraz domki turystyczne. W sumie 54 miejsca noclegowe o różnym standardzie i w rożnych cenach. bazę sportowo- rekreacyjną,
  • świetlicę do dyspozycji,
  • salkę fitness.


Dzięki posiadaniu odpowiedniej bazy GOSW organizuje na swoim terenie obozy sportowe w różnych dyscyplinach. Świadczy usługi noclegowe dla osób indywidualnych i grup zorganizowanych, wynajmuje swoje zaplecza na zorganizowanie imprez okolicznościowych, szkoleń itp. Jest gospodarzem wielu zawodów sportowych i imprez o charakterze lokalnym oraz wojewódzkim.Baza sportowa jest wykorzystywana przez miejscową młodzież szkolną i pozaszkolną, członków Łopuszańskiego Klubu Sportowego ŁKS w Łopusznie oraz gości ośrodka.Tradycją GOSW stały się plenery malarskie, na których artyści z różnych zakątków kraju prezentują swoje prace, niejednokrotnie w darze pozostawiając je w ośrodku wzbogacając jego wystrój.