Drodzy Mieszkańcy Gminy Łopuszno !
Proszę o pamięć, iż w dniu dzisiejszym 18 maja 2020 r. obchodzona jest wyjątkowa 100. rocznica urodzin Papieża św. Jana Pawła II.
Karol Wojtyła urodził się w dniu 18 maja 1920 r. w Wadowicach. Studiował filologię polską na Uniwersytecie Jagiellońskim. W 1946 r. otrzymał święcenia kapłańskie. Po studiach w Rzymie pracował jako wikariusz w Niegowici k. Bochni i w Krakowie. W 1958 r. mianowany został biskupem pomocniczym archidiecezji krakowskiej, a w 1963 r. arcybiskupem i metropolitą krakowskim.
Dnia 16 października 1978 r. Karol Wojtyła został wybrany na Papieża i przybrał imię Jana Pawła II.
Papież Jan Paweł II zmarł w dniu 2 kwietnia 2005 roku w Rzymie.
Dnia 1 maja 2011 roku Jan Paweł II został beatyfikowany, zaś w dniu 27 kwietnia 2014 roku podczas Niedzieli Bożego Miłosierdzia – ogłoszony świętym.
W 100. rocznicę urodzin Papieża wybitnego Polaka serdecznie zapraszam wszystkich do obejrzenia niezwykłego koncertu pod nazwą: „Jan Paweł II na zawsze w naszych sercach”. Wydarzenie z udziałem uzdolnionych artystów z regionu świętokrzyskiego, dopełnią wspomnienia związane z Naszym Drogim Ojcem Świętym, którymi podzielą się ks. biskup Marian Florczyk oraz Wojewoda świętokrzyski.  Koncert wyemitowany zostanie na kanale You Tube Świętokrzyski Urząd Wojewódzki Biuro Wojewody oraz na portalu społecznościowym Świętokrzyskiego Urzędu Wojewódzkiego w Kielcach w poniedziałek 18 maja br. od godziny 17.00.


Łączę wyrazy szacunku
Irena Marcisz
Wójt Gminy Łopuszno