Szanowni Państwo Dyrektorzy, Nauczyciele, Wychowawcy i Pracownicy placówek oświatowych !

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej, święta nauczycieli i wszystkich pracowników oświaty, zwracając się do Was Drodzy Państwo, przekazujemy wyrazy najwyższego uznania i szacunku za codzienną troskę o zdrowie i bezpieczeństwo dzieci i młodzieży, a także za kształtowanie najważniejszych wartości miłości i szacunku do drugiego człowieka.

Jesteście Państwo mentorami i drogowskazami na drogach młodych ludzi, którzy w placówkach oświatowych poszczególnych szczebli nie tylko uczą się, lecz nawiązują przyjaźnie, poznają siebie i swoje predyspozycje oraz odkrywają swoje talenty i pasje.

W dzisiejszej, niełatwej rzeczywistości, to właśnie Wy stajecie się dla dzieci i młodzieży prawdziwą szansą na odnalezienie właściwych dróg życiowych i odkrywanie pięknych stron świata. Wasza mądrość stanowi ważny punkt odniesienia dla młodego pokolenia, jesteście współcześnie nie tylko przewodnikami po tajnikach wiedzy, ale także coraz częściej wyznacznikiem granic i zasad, ostoją w chwilach słabości.

W dniu Waszego święta życzymy z serca wszystkim Pracownikom Oświaty,dużo zdrowia, spokoju i siły na każdy dzień, satysfakcji z realizowanej służby, wytrwałości i cierpliwości w odkrywaniu świata przed swoimi podopiecznymi, zawodowej mądrości, jak również radości na każdej niwie życia.

Z wyrazami najwyższego uznania i szacunku

Irena Marcisz

Wójt Gminy Łopuszno

Andrzej Cieślicki

Przewodniczący Rady Gminy w Łopusznie