zdjecie na stronie o tytule: Gmina Łopuszno dawniej, a dziś - Żłobek Gminny

Kochani Mieszkańcy, z myślą o najmłodszych Mieszkańcach Gminy Łopuszno wybudowany został w 2015 r. jeden z pierwszych w województwie świętokrzyskim Żłobek Gminny w Łopusznie. W naszym Żłobku pod okiem wykwalifikowanej kadry blisko 60 dzieci ma zapewniony doskonały rozwój psychofizyczny, dzięki czemu ich rodzice mogą realizować się zawodowo.

Łączę wyrazy najwyższego szacunku

Irena Marcisz

Wójt Gminy Łopuszno


Żłobek został uroczyście otwarty 1 grudnia 2015 r. Inwestycję zrealizowano dzięki pozyskanemu, przez Wójta Gminy Łopuszno Panią Irenę Marcisz, dofinansowaniu z Resortowego programu rozwoju instytucji opieki nad dziećmi do lat 3 „Maluch+” edycja2015 Moduł I. Całkowity koszt budowy i wyposażenia Żłobka wyniósł blisko 2 miliony złotych, z czego ponad 1,5 miliona złotych stanowiły pozyskane środki.

Od 01.12.2015 r. absolwentami naszej placówki zostało ponad 200 maluchów,a w bieżącym roku szkolnym sprawujemy opiekę nad 56 milusińskimi, co stanowi komplet dostępnych miejsc. Oferta żłobka cieszy się dużą popularnością wśród rodziców,czego dowodem jest długa lista oczekujących na przyjęcie.

Miniony czas obfitował także w szereg wyzwań, które dały nam możliwość nabycia nowych doświadczeń oraz umiejętności. Cyklicznie podejmowaliśmy inicjatywy, aby pozyskać środki pozabudżetowe w celu urozmaicenia oferty zajęć oraz doposażenia placówki w nowoczesne pomoce dydaktyczne. Dzięki naszym staraniom z powodzeniem uczestniczyliśmy w projektach realizowanych z programu „Maluch +” Moduł II otrzymując łącznie ponad pół miliona złotych na bieżące wydatki. Kolejnym programem z którego skorzystaliśmy był RPOWŚ w ramach którego realizowaliśmy projekt pt. „Rodzice do pracy – dzieci do żłobka” na kwotę blisko 2 milionów . Udział w tych projektach znacznie obniżył koszty funkcjonowania żłobka, a także przyczynił się do poszerzenia oferty edukacyjno – wychowawczej. Dokładaliśmy starań aby była ona dostosowana  zarówno do potrzeb naszych podopiecznych, jak i oczekiwań ich rodziców.

Przed nami kolejne lata i rocznice, nasze starania będą zmierzały do tego, żeby atmosfera pracy i jakość usług była zawsze na wysokim poziomie. Mamy świadomość,że czekają nas nowe wyzwania ale jesteśmy przekonani, że działając wspólnie w przyjaznej atmosferze będziemy dzielnie stawiać im czoła.