Organizacje pozarządowe stanowią niezwykle ważną część społeczeństwa obywatelskiego, dlatego też w trosce o wspieranie wieloaspektowej działalności prospołecznej na terenie Naszej Małej Ojczyzny Wójt Gminy Łopuszno p. Irena Marcisz postanowiła o wdrożeniu do realizacji największego w Polsce projektu Instytutu Wsparcia Organizacji Pozarządowych zatytułowanego „Wspieraj lokalnie” umożliwiającego efektywne wspieranie lokalnych organizacji pozarządowych oraz prowadzenie kampanii rozliczania podatku dochodowego na terenie jednostek samorządu terytorialnego, dzięki czemu Gmina Łopuszno znalazła się w gronie ponad 350 nowoczesnych jednostek samorządowych.
W związku z przystąpieniem przez Gminę Łopuszno do ww. projektu pn.: „Wspieraj lokalnie” informujemy o możliwości przygotowania dla Państwa organizacji prezentacji / wizytówki w programie do rozliczeń PIT, który zamieszczony zostanie na stronie internetowej udostępnionej za pośrednictwem Urzędu Gminy w Łopusznie oraz Instytutu Wsparcia Organizacji Pozarządowych. W czasie rozliczenia podatkowego w programie podatnicy zachęcani będą do przekazywania 1 % na rzecz lokalnych organizacji pożytku publicznego z terenu Gminy Łopuszno. W celu uzyskania dostępu do systemu i przygotowania prezentacji / wizytówki dla Państwa organizacji należy wypełnić stosowny formularz dostępny pod następującym linkiem: https://www.iwop.pl/formularz-dla-lokalnych-opp.
Szczegółowe informacje i wszelką pomoc w przedmiotowej sprawie uzyskać można w pokoju nr 10 Urzędu Gminy w Łopusznie (tel.: 41 382 12 52 lub e – mail: damian.rozmus@lopuszno.pl).Darmowy Program PIT dostarcza firma PITax.pl Łatwe podatki w ramach projektu „Wspieraj lokalnie" prowadzonego przez Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych