W niedzielę 25 kwietnia 2021 roku odbyły się z zachowaniem wszelkich wymaganych zasad reżimu sanitarnego obchody patriotyczne w Naramowie w 78. rocznicę pacyfikacji wsi z udziałem przedstawicieli Samorządu Gminy Łopuszno: Wójta Gminy Łopuszno Pani Ireny Marcisz, Wiceprzewodniczącego Rady Gminy w Łopusznie Pana Kazimierza Bernata, radnych Rady Gminy w Łopusznie, delegacji gminnych jednostek organizacyjnych oraz mieszkańców chcących upamiętnić rocznicę na czele z sołtysem miejscowości Rudniki Panem Kazimierzem Sadowskim.
Obchody rozpoczęły się o godz. 1330 od uroczystej Mszy świętej odprawionej w Kościele Parafialnym pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny i św. Tekli w Mninie.  Mszę świętą celebrował ksiądz proboszcz Ireneusz Wiktorowicz. W wygłoszonym kazaniu mówił o cenie wolności, jaką nasi przodkowie musieli zapłacić za to, abyśmy mogli żyć w wolnej Polsce. Podczas uroczystości odbył się również występ dzieci, które przypomniały historię swojej miejscowości. Po mszy św. zebrani udali się pod pomnik, gdzie delegacje złożyły okolicznościowe wieńce i znicze w miejscu pamięci.
Wójt Gminy Łopuszno Pani Irena Marcisz podziękowała zebranym za obecność i piękne kultywowanie wartości patriotycznych, akcentując, że pamięć i tożsamość kształtuje nasz patriotyzm.