W dniu 15 lutego 2021 roku na terenie Gminnego Ośrodka Sportowo – Wypoczynkowego w Łopusznie odbyło się z zachowaniem wszelkich wymaganych zasad reżimu sanitarnego uroczyste podsumowanie konkursu plastycznego zatytułowanego „Serce Walentynkowe”, zorganizowanego przez Wójta Gminy Łopuszno Panią Irenę Marcisz, Gminny Ośrodek Sportowo – Wypoczynkowy w Łopusznie oraz Gminny Ośrodek Kultury w Łopusznie, aby uczcić wyjątkowy dzień w roku jakim jest 14 luty – Walentynki.

Celami jakie przyświecały konkursowi było przede wszystkim:
- rozwijanie kreatywności i dziecięcych talentów;
- rozwijanie i kształtowanie wyobraźni plastyczno – technicznej dzieci;
- budzenie zainteresowania różnymi technikami plastycznymi.

Konkurs został przeprowadzony w następujących kategoriach wiekowych:

- kategoria 1 – przedszkola i klasy O;

- kategoria 2 – klasy I – III SP;

- kategoria 3 – klasy IV – VIII SP;

- kategoria 4 – szkoły średnie.

W ramach konkursu należało wykonać 1 pracę plastyczną w dowolnej technice według inwencji autora.

W związku z dużym zainteresowaniem, po naradzie organizatorów kategoria 3 uległa modyfikacji, aby móc nagrodzić jak największą liczbę uczestników za piękne prace. Przywołana kategoria została podzielona na klasy IV – VI oraz VII – VIII.

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom za ogromne zaangażowanie i wzięcie udziału w konkursie. Jesteśmy wdzięczni za tak duże zainteresowanie organizowaną inicjatywą,albowiem w konkurs wpłynęło 150 prac wykonanych przez dużych i małych Mieszkańców Naszej Małej Ojczyzny, jaką jest Gmina Łopuszno. Jury podkreśliło wysoki poziom artystyczny złożonych prac konkursowych.

Wśród sponsorów nagród w ramach przywołanego konkursu wystąpili:

- Wójt Gminy Łopuszno Pani Irena Marcisz,

- Pan Sławomir Stelmaszczyk,

- Pani Beata Starzyk,

- Pan Mariusz Łuszczyński,

- Piekarnia Kozak Łopuszno.

Przedstawiamy Państwu poniżej listę laureatów i osób wyróżnionych w poszczególnych kategoriach konkursowych:

Kategoria 1 – przedszkola i klasy O

I miejsce

-Żłobek Gminny Łopuszno

- Grupa „Sówki”Gnieździska

II miejsce

- Zofia Kozieł

- Wojciech Machnik

III miejsce

- Aleksandra Macikowska

- Wiktor Gajda

Wyróżnienia:

- Amelia Kowalczyk

- Anna Kozieł

- Natan Serafin

- Nadia Trojanowska

- Emilia Mazur

Kategoria 2 – Klasy I – III SP

I miejsce

- Aleksandra Zimecka

- Michał Barański

II miejsce

- Magdalena Szustak

- Julia Czerwińska

III miejsce

- Adrian Majos

- Ilona Podgórska

Wyróżnienia:

- Maciej Kowalczyk

- Martyna Walas

- Albert Dzwonek

- Julia Brudzińska

- Bartosz Gładzik

- Paulina Środa

- Nadia Kolasa

Kategoria 3 – Klasy IV – VI SP

I miejsce

- Laura Skrzypczyk

- Marcel Szymkiewicz

II miejsce

- Anna Podgórska

- Anna Ogonowska

III miejsce

- Maria Pniewska

- Julia Pluta

Wyróżnienia:

- Patryk Tarkowski

- Paulina Piotrowska

- Julita Dudzic

- Alan Smolarczyk

- Weronika Pietrasiewicz

- Jakub Podgórski

- Kinga Sypniewska

- Wiktoria Gutyter

- Maciej Ciszek

- Martyna Czeszek

Kategoria 3 – Klasy VII – VIII

I miejsce

- Paweł Stępień

- Amelia Kucharska

II miejsce

- Kacper Cichoń

- Gabriela Perz

III miejsce

- Zuzanna Telicka

- Bartosz Mędrecki

Wyróżnienia:

- Daria Macikowska

- Marianna Dudzińska

- Sypniewski Wiktor

- Filip Pięta

- Kacper Chruściak

- Wioletta Ogonowska

- Maciej Łapot

- Aleksandra Wertka

- Kamila Cichoń

- Natalia Szklarz

- Jakub Majos

Kategoria 4 – szkoły średnie

I miejsce

Natalia Frączkowska

II miejsce

Wiktoria Sobczyk

III miejsce

Mateusz Marszalik

Kończąc, pragniemy serdecznie podziękować wszystkim Uczestnikom i Sponsorom nagród konkursowych, którzy przyczynili się do realizacji tejże pięknej inicjatywy.

GOSW w Łopusznie