W dniu 1 lutego 2020 roku na półmetku tegorocznych ferii województwa świętokrzyskiego na terenie Gminnego Ośrodka Sportowo – Wypoczynkowego w Łopusznie odbył się zorganizowany przez Gminę Łopuszno w ścisłej współpracy z GOSW w wyjątkowo pozytywnej atmosferze Bal Karnawałowy dla dzieci, młodzieży i ich rodziców z terenu Gminy Łopuszno.
Podczas wydarzenia zorganizowanego w trosce o aktywizację dzieci i młodzieży podczas ferii szkolnych Organizatorzy zadbali tradycyjnie o wspólne tańce, gry, zabawy oraz wiele atrakcji, wśród których podkreślić można wybór królowej i króla przeprowadzanego balu.
Warto zaakcentować, że z udziałem wspaniałych uczestników odbyła się zabawa karnawałowa przy muzyce, z licznymi animacjami i konkursami, które przeprowadziła  Młodzieżowa Rada Gminy Łopuszno, skupiająca młodych, a zarazem ambitnych przedstawicieli szkół działających na terenie Gminy Łopuszno.
Dzieci i młodzież uczyli się tańca pod okiem wykwalifikowanych instruktorów i pracowników GOSW w Łopusznie, jak również dodatkowo brały udział w warsztatach bezpieczeństwa z animatorami, chętnie włączając się do zabaw sprawnościowych.
Dostępne były także atrakcje tj.:  fotobudka ufundowana przez Wójta Gminy Łopuszno p. Irenę Marcisz, słodkie niespodzianki przygotowane dzięki uprzejmości i wsparciu lokalnych Darczyńców, do których zaliczyć można: Wójta Gminy Łopuszno p. Irenę Marcisz, Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych z siedzibą w Łopusznie, Piekarnię p. Aleksander Kozak, p. Annę i Michała Perz Delikatesy Centrum oraz Pizzerię Roza.
Gościem specjalnym wydarzenia był Minionek oraz Morsik z Lasocina, którzy obdarowywali dzieci słodkościami, a także z przyjemnością pozowały do zdjęć.
Rodzice wszystkich uczestników balu nie kryli zadowolenia, byli bardzo miło zaskoczeni piękną inicjatywą ciesząc się, że ich dzieci mogły znakomicie spędzić wolny czas biorąc udział w karnawałowym balu, podkreślając, że liczą na organizację podobnych przedsięwzięć w latach następnych.
Organizatorzy pragną serdecznie podziękować uczestnikom balu za wykreowanie niepowtarzalnej atmosfery balu, jak również wszystkim Osobom, które przyczyniły się do realizacji doniosłej akcji skierowanej do dzieci i młodzieży, stanowiącej o przyszłości Gminy Łopuszno. 


Opracowali:
Sławomir Stelmaszczyk – kierownik GOSW w Łopusznie
oraz Damian Rozmus – opiekun MRG w Łopusznie  
Baza zdjęć: GOSW w Łopusznie