Stawki opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi na 2022r.

Szanowni Mieszkańcy Gminy Łopuszno!

Miesięczne stawki opłat za gospodarowanie odpadami komunalnymi wynoszą:

- 15,00 zł miesięcznie od każdego mieszkańca zamieszkującego daną nieruchomość – jeżeli odpady komunalne są zbierane i odbierane w sposób selektywny, a bioodpady kompostowane są w kompostowniku przydomowym.

- 20,00 zł miesięcznie od każdego mieszkańca zamieszkującego daną nieruchomość – jeżeli odpady komunalne są zbierane i odbierane w sposób selektywny.

- 60,00 zł miesięcznie od każdego mieszkańca zamieszkującego daną nieruchomość – opłata podwyższona w przypadku nie wypełniania obowiązku selektywnego zbierania odpadów.

Terminy wnoszenia opłat nie uległy zmianie:

za I kwartał w terminie do 30 marca każdego roku,

za II kwartał w terminie do 30 czerwca każdego roku,

za III kwartał w terminie do 30 września każdego roku,

za IV kwartał w terminie do 30 grudnia każdego roku.

Opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi uiszcza się na właściwy rachunek bankowy Gminy Łopuszno:

37 8499 0008 0000 0071 2000 0073.

UWAGA! W przypadku, gdy właściciel nieruchomości złożył już deklarację o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi w związku z korzystaniem ulgi za kompostowanie bioodpadów w przydomowym kompostowniku nie musi ponownie
w każdym roku składać takiej deklaracji.

Zgłaszać należy wszelkie zmiany związane z ilością osób zamieszkałych
(tj. z przeprowadzką osób, narodzinami dzieci, zgonami osób itp.) mające wpływ na wysokość opłaty, termin: do 10 dnia po miesiącu, w którym zaistniała zmiana, w Urzędzie Łopuszno poprzez ponowne wypełnienie i złożenie deklaracji o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi.

Wszelkie wątpliwości co do złożonych deklaracji i zawartych w nich informacji skonsultować można z pracownikami Urzędu Gminy w Łopusznie pod nr tel. 41 39 -14-001.

Zachęcamy również do zainstalowania bezpłatnej aplikacji „Kiedy śmieci”, która dla  wygody mieszkańców wysyła na telefon komórkowy powiadomienie o terminie odbioru odpadów. W aplikacji dostępna jest również wyszukiwarka odpadów, która ułatwi właściwą segregację, informacja o terminie płatności oraz inne istotne dla mieszkańca wiadomości. Aplikację można pobrać w Sklepie Google Play oraz App Store.

Stawka została przyjęta na podstawie ilości odpadów odebranych w roku 2021.